späť na úvodnú stránku

pridajte sa k nám na Facebook

pozrite si nás na YouTube

Ligová tabuľka

Stav k 10.01.2016


1. HC46 Bardejov 79
2. HC N.ZÁMKY 73
3. MHK32 LIPT.MIK. 71
4. HC Prešov 07 69
5. HC 07 Detva 65
6. HK Michalovce 63
7. HC Senica 52
8. HC Topoľčany 44
9. HK SNV 40
10. HK Trnava 36
11. MHK HUMENNÉ 28
12. HK95 Pov.Bys. 28
13. SR 20 18

Aktuality

Z HK Warriors Bardejov sa stal klub MHK Humenné

 

HUMENNÉ 23. októbra (SITA/SZĽH) - Hráči tímu HK Warriors Bardejov mali v II. hokejovej lige hrávať svoje domáce stretnutia na zimnom štadióne v Humennom, v tretej najvyššej súťaži však bude pôsobiť domáci klub MHK Humenné, ktorý je de facto nasledovníkom tímu HK Warriors. Ligový hokej sa do tohto mesta vrátil po ročnej pauze. Humenský klub bude spolupracovať s prvoligovým tímom Bemaco HC 46 Bardejov, ktorý kooperuje s extraligovými Košicami. "Myslím si, že spolu s pani primátorkou Janou Vaľovou sa nám podarí naštartovať humenský hokej a dostať ho vyššie. Hlavným cieľom je dosiahnuť, aby to nebol hokej iba na jednu sezónu. Čas ukáže výsledok," uviedol prostredníctvom tlačovej správy predseda správnej rady MHK Ladislav Kovalský. Ten je konateľom spoločnosti Bemaco, ktorá zastrešuje humenský hokej a súčasne aj pezidentom prvoligového HC 46 Bardejov.
V Humennom plánujú vytvoriť podmienky pre talenty, ktoré v minulosti odchádzali do iných miest. "Pre Humenné to je veľká šanca. Ak odchádzajú deti za športom do iných miest, utekajú nám nádeje. Investícia do detí a spoločnosti bude mať v tomto prípade opodstatnenie. Teším sa z tejto spolupráce," povedala čestná prezidentka klubu MHK Humenné Jana Vaľová.

Ako uviedol Korzár správna rada MHK Humenné má zloženie: primátorka J. Vaľová (čestná prezidentka klubu), L. Kovalský (predseda), P. Ždiňák (podpredseda), R. Kardoheli a P. Mižák (členovia výboru). Na súpiske A-mužstva je 21 hráčov z toho 12 odchovancov humenského hokeja.

Zdroj: SITA/SZĽH